האם כדאי לחברת אדריכלות גדולה להיעזר בפתרונות בענן?

חברת אדריכלות באשר היא, מתמחה בנישה מיוחדת וממוקדת מאוד – אדריכלות כמובן. אך במהלך הפעילות השוטפת ובוודאי בחברה גדולה, פעילותה עשויה לכלול גם לא מעט היבטים שלא קשורים לכך בכלל. הטיפול במחשוב הוא מוקד מרכזי לפעילויות כאלה. מחד, המחשוב מאפשר לבצע פעילויות שונות. אך מאידך, הוא עצמו דורש השקעה לא קטנה. האם יש לכך פתרון, שיכול לפחות לצמצם זאת? מסתבר שיש – פתרונות מחשוב בענן. מה זה אומר? מי מציע פתרונות כאלה? ומהן ההשלכות החשובות עבור חברות אדריכלות גדולות?

היכן למקם את המחשוב?

בעבר, אדריכלים עבדו עם ניירות, סרגלים, עפרונות וכדומה. לשם המחשת התכנונים שלהם, בנו מודלים שונים מקרטון או עץ. כיום, פעילויות כאלה ונוספות, השתכללו לאין הכר. שרטוטים מבוצעים במחשב, הדמיות מופקות גם כן באמצעות תוכנות מיוחדות, שלא לדבר על הניהול השוטף של העסק. הנהלת חשבונות למשל או שמירת המידע הרב שנצבר בעסק. כך קורה, שמה שהתחיל כעסק בתחום האדריכלות, מתרחב בהדרגה גם מבחינת המחשוב. באמצעות שכירת פתרונות בענן לעסקים, ניתן לצמצם נטל זה באופן ניכר. אך לשם החידוד, הנה המחשה קצרה למה שעשוי להידרש: שרתים לאחסון מידע בתוך העסק, הם סוגי מחשבים לא זולים ולא קטנים. הם גם דורשים מיזוג אוויר מתאים, טיפול מקצועי שמאתגר יותר מאשר תחזוקת מחשבים אישיים, גיבוי של המידע שעליהם, טיפול ברשת התקשורת הפנימית שבעזרתה מתקשרים מולם ועוד. מה תעשו במקרי הפסקת חשמל? כיצד תגנו על מחשבים יקרים אלה מקפיצות מתח? לשם כך דרוש גם מכשיר אל פסק איכותי. עם התרחבות חברת האדריכלות, יתרחב גם המידע שתצטרכו לנהל ולכן, גם יתווספו עוד ועוד מדיות אחסון, מחשבים ושרתים. למה שלא תמקמו זאת או לפחות חלק מכך, מחוץ לעסק? זה הרעיון הבסיסי, של מחשוב ענן.

 

 

כיצד מחשוב ענן יקל עליכם?

מחשוב הענן יסייע לכם בדרכים רבות, כאשר כמה דוגמאות בולטות הן:

  • צמצום העיסוק במחשוב – על ידי גישה לשירותי ענן מרחוק דרך רשת האינטרנט. מחד, לא ניתן להוציא הכל לספק חיצוני. למשל, לא תוכלו לוותר לגמרי על מחשבים אישיים לשימוש האדריכלים במשרד. אך מעבר להם, תוכלו לצרוך חלק ניכר משאר תשתיות המחשוב, בגישת שרותי הענן.
  • חסכון כספי ניכר – עקרון חשוב בשירותי ענן, הוא שאתם משלמים רק לפי היקף הצריכה. זאת, בתשלום חודשי נוח. כמו כן, משמעותי מאוד מבחינה כספית, גם האפקט שהזכרנו קודם – צמצום המחשוב הפנימי.
  • השגת רמה מיטבית של המחשוב – בחירה בספק איכותי כגון GNS, מבטיחה שימוש בתשתיות מודרניות, מעודכנות תמיד, אשר מתוחזקות היטב ומבוקרות בהקפדה.
  • גמישות רבה – יכולת להרחיב את השימוש בשירותים אלה, לשנות את אופן השימוש, לצמצם או לבטל חלק מהשירותים, בקלות ובמהירות.

מה מציעה GNS?

GNS היא חברה בולטת בתחום שירותי הענן, אשר מציעה מבחר שירותים מסוג זה. עבור חברות אדריכלות, עשויים להיות מעניינים במיוחד השירותים הבאים:

  • שרתים וירטואליים – שרתים מסוג VPS או Virtual Private Servers – כל הנחוץ לכם מבחינת שרתים, באופן גמיש וקל. השימוש בשרתים אלה לא שונה בהרבה משימוש בשרתים פנימיים בעסק, אך כאמור, הם ממוקמים אצל ספק הענן.
  • אחסון וגיבוי – אחסון בענן וגיבוי של המידע שלכם בענן, בכל היקף שדרוש לכם.
  • שירותי המשכיות עסקית – שירותי עזר מסוג Business Continuity Plan, אשר יסייעו להבטיח שתהיו מוגנים ממקרי כשל ותוכלו להתאושש במהירות.
  • שירותי Network Operations Center – תחזוקת שרתים ותמיכה טכנית מרחוק.
  • ERP – אם אתם שוקלים עבודה עם מערכת מסוג ERP, חשוב לדעת שהיא זמינה גם כשרות ענן.

לסיכום

מומלץ להיעזר בשירותי הענן של GNS, בכדי לסייע לכם להתמקד בפעילות הליבה שלכם – אדריכלות. זאת, במיוחד אם אתם עסק גדול או משרד אדריכלות אשר נמצא בתהליך צמיחה.

נגישות