אל תרימו את הקול: איך לבחור עוזרת קולית לשליטה על הבית?

הדור הבא של הבתים החכמים כבר כאן, וזאת בזכות פיתוח טכנולוגי אשר מאפשר להתקין בבית עוזרת קולית אשר מאפשרת לבצע מגוון רחב של פעולות, ללא צורך במגע יד אדם או הרמת קול. הימים שבהם נדרשת לבקש מבן משפחה להדליק את האור או אפילו להכין קפה תמו, וזאת בזכות היכולת להיעזר בעוזרת קולית שמזהה את הקול של בני הבית ובהתאם לכך מאפשרת לנהל את ההתנהלות בבית באמצעות אוטומציה מובנית. אם גם אתם רוצים להתקדם לעבר שדרוג הבית לבית חכם, להלן כל הפרטים שאתם צריכים לדעת לפני ההזמנה.

בית חכם באמצעות עוזרת קולית – כל מה שצריך לדעת

כל מוצר שיש לכם בבית יכול להפוך לחכם, ואין צורך בתשתית. למעשה, כיום ניתן להתקין תשתיות קוויות או לבחור בפתרון אלחוטי שמתחבר לכל מתג או שקע. כאשר לוקחים בחשבון את המחירים הנגישים של העוזרת הקולית כמו גם את היכולת לבצע התאמה אישית לצרכים, אין ספק כי מדובר ברכישה משתלמת במיוחד, בייחוד לאור העובדה כי העוזרת מזהה את הקול שלכם וניתן להתאים מראש את הפעולות שהיא מבצעת, החל מפתיחה של אורות כאשר נכנסים לבית ועד סגירת התריסים בסוף היום.

אל תרימו את הקול: איך לבחור עוזרת קולית לשליטה על הבית?

מה עדיף – עוזרת קולית אלחוטית או קווית?

מערכות של בית חכם המבוססת על עוזרת קולית מתחלק לשניים: מערכת בית חכם קווי המבוססת על התקנה המתבצעת רק בשלבי הבנייה של הבית, וזאת בשל הצורך לבצע שינויים בתשתיות של החשמל כך שניתן יהיה להתקין לוח בקרה ממנו ניתן לדבר אל העוזרת הקולית לטובת ביצוע פעולות שונות. מערכת קווית היא מערכת יקרה ביחס למערכת אלחוטית, מאחר וניתן לבצע אינספור אפשרויות מבחינת היכולת לנצל את העוזרת האלחוטית בבתים גדולים, כמו למשל וילות. מערכת אלחוטית היא מערכת שיכולה להתאים גם לבתים ישנים או קיימים, ובדרך כלל המערכת הזו מתאימה היא זולה יותר. כיום ניתן לבצע רכישה של עוזרת קולית דרך חברות מובילות כמו אמזון אשר מציעות מערכת כוללת של בית חכם הכוללת גם את העוזרת הקולית המבצעת את הפעולות הפשוטות ביותר כמו להדליק את האור ועד להודיע לכם לגבי מוצרים פגי תוקף במקרר.

מה חשוב לדעת רגע לפני ההתקנה?

לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של מערכת קולית כמו המערכת הקולית של גוגל או אפל, מומלץ לבחון את הפרמטרים הבאים – איכות הרמקול, מיקרופון, טיימר שדרכו ניתן לבצע פעולות אשר יבטיחו כי למשל בעת הכניסה לבית כל האורות ידלקו והקומקום יתחיל לרתוח ועוד. קבלת המלצות מחברים ובני משפחה שכבר התקינו את המערכת של בית חכם לצד שימוש במערכת קולית היא זו שתאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם עוברים לדור הבא של עולם הטכנולוגיה – עוזרת קולית.

נגישות