ניקיון בית אחרי שיפוץ: כל הטיפים שישאירו לכם דירה מבריקה

מתכננים לשפץ את הבית שלכם? שיפוץ יכול להיות מרגש, אבל תהליך הניקוי שלאחר השיפוץ יכול להיות מרתיע למדי. במאמר זה נספק לכם כמה טיפים מועילים כיצד לנקות את הבית לאחר שיפוץ. אז בואו נתחיל לנקות את הבית!

התחילו עם תוכנית

לפני שתתחילו לנקות, חשוב להכין תוכנית. ערכו רשימה של כל החדרים שיש לנקות, וצרו לוח זמן עם השעות שבהן תנקו כל חדר. התוכנית תעזור לכם להישאר מאורגנים ומרוכזים במשימה שלפניכם.

גורמים שיש לשקול

ניקיון לאחר שיפוץ מצריך לקחת בחשבון מספר גורמים. הינה כמה מהם:

  • סוג השיפוץ: סוג השיפוץ שביצעתם יקבע את סוג הניקיון שתצטרכו לעשות. לדוגמה, אם בניתם חדר כושר מאובזר בבית, כנראה שתצטרכו לנקות הרבה לכלוך מנעלי עבודה או מצבע מהשיפוץ.
  • רמת ניקיון: בהתאם לרמת הניקיון הנדרשת, ייתכן שתצטרכו לשכור שירות ניקיון מקצועי. הצעד הזה נכון במיוחד אם השיפוץ היה נרחב, או אם יש הרבה אבק ופסולת לנקות.
  • מסגרת זמן: מסגרת הזמן לניקיון לאחר שיפוץ תלויה במספר גורמים, כמו גודל הבית והיקף השיפוץ. היו מציאותיים לגבי כמה זמן ייקח לנקות את הבית שלכם, והיו מוכנים להשקיע את הזמן והמאמץ הנדרשים.
  • בטיחות: חשוב לקחת בחשבון את הבטיחות בעת ניקוי לאחר שיפוץ. לדוגמה, לבישת ציוד מגן מתאים, כגון כפפות ומסכה, כדי למנוע שאיפת אבק ופסולת.

 

 

הסירו לכלוכים גדולים

הצעד הראשון בניקוי לאחר שיפוץ הוא להסיר כל לכלוך גדול שעלול להימצא. לכלוכים אלה יכולים לכלול דברים שונים, כמו גושי קיר גבס, שאריות עץ או שאריות בידוד. השתמשו במטאטא וביעה כדי לטאטא את הפסולת, והשליכו אותה לשקית אשפה.

היפטרו מהאבק מלמעלה למטה

לאחר הסרת הפסולת הגדולה יותר, הגיע הזמן להתחיל להתמודד עם האבק. אבק יכול להצטבר על כל משטח בבית, ולכן חשוב להתחיל מלמעלה למטה. השתמשו במסיר אבק או מטלית מיקרופייבר כדי לאבק מאווררי תקרה, גופי תאורה ומשטחים גבוהים אחרים. לאחר מכן, עברו לאבק רהיטים, משטחי עבודה ומשטחים אחרים בגובה העיניים. לבסוף, אבקו את החלק התחתון ואת הרצפות.

השתמשו בשואב אבק שגם שוטף את הרצפה

שימוש בשואב אבק שגם שוטף את הרצפה יכול לסייע לכם בניקיון לאחר השיפוץ. סוגים אלה של שואבי אבק נועדו לא רק לאסוף אבק ופסולת מהרצפה שלכם, אלא גם לשטוף ולקרצף אותם. שואב שוטף יחסוך לכם זמן ומאמץ, מכיוון שלא תצטרכו לאבק ולנקות עם שואב אבק וסמרטוט.

ניקוי ריפודים ושטיחים

שיפוצים יכולים גם להשאיר אחריהם הרבה לכלוך וכתמים בריפודים ובשטיחים שלכם. כדי לנקות את הריפוד, השתמשו בחומר ניקוי בדים ובמברשת בעלת סיבים רכים כדי לקרצף בעדינות כתמים או לכלוך. עבור שטיחים, השתמשו במנקה שטיחים או מכשיר אדים כדי להסיר לכלוך וכתמים. הקפידו לעקוב אחר הוראות היצרן לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

שטיפת חלונות ומראות

אחרי שהסרתם את כל האבק והלכלוך, הגיע הזמן להתמקד בטאצ'ים הסופיים, כמו שטיפת חלונות ומראות כדי להסיר פסים או כתמים. השתמשו בחומר ניקוי זכוכית ובמטלית מיקרופייבר כדי לקבל ברק ללא פסים.

ניקוי עמוק של המטבח

התחילו בניגוב כל המשטחים בתמיסת ניקוי עדינה, תוך הקפדה מיוחדת על ניקוי סביב הכיריים ומכשירים אחרים. יש להסיר ולשטוף חלקים נשלפים כגון סורגי מבער, קולטי אדים ותבניות. נקו את החלק הפנימי והחיצוני של המקרר והתנור, ונגבו היטב את הארונות.

אם במטבח שלכם יש קיר אריחים, הקפידו לנקות אותו היטב באמצעות תמיסת ניקוי עדינה ומברשת בעלת סיבים רכים כדי להסיר לכלוך או כתמים. אל תשכחו לנקות גם את הכיור והברז.

חיטוי

אחרי שכל הניקיון הסתיים, הגיע הזמן לחטא את הבית. חיטוי הוא שימוש בחומר כימי כדי להרוג חיידקים ווירוסים, וכך מספר החיידקים על משטח יורד לרמה בטוחה. החיטוי יעיל כדי להיפטר מחיידקים שעלולים להישאר על המשטחים השונים, כמו שפורסם הרבה עם פרוץ הקורונה, וכדי לשמור על הבית בריא ובטוח.

שכרו שירות ניקיון מקצועי

אם אתם מרגישים המומים מכמות הניקיון הנדרשת לאחר השיפוץ, שקלו לשכור שירות ניקיון מקצועי. שירות ניקיון יכול לחסוך לכם זמן ומאמץ, ויכול להבטיח שהבית שלכם ינוקה ברמה מקצועית.

לסיכום

ניקיון לאחר שיפוץ יכול להיות משימה מרתיעה, אך עם הכלים והאסטרטגיות הנכונים, ניתן לעשות זאת ביעילות. נקו את הבית המשופץ שלכם עם הטיפים שלמעלה ותוכלו להנות מהשיפוץ ומהניקיון של הבית.

נגישות