הופכים את החלל הכי כיפי בבית – לחלל הכי מעוצב: המדריך המלא לשיפוץ מטבח

אם אתם רוצים להפוך את החלל הכי כיפי בבית שלכם לחלל מעוצב ומרשים, אתם צריכים לקרוא את המאמר הבא. קבלו את כל הטיפים השווים לשיפוץ חדר המטבח.

בחרו קבלן שיפוצים אמין ומקצועי

לפני שאנחנו נותנים לכם טיפים מקצועיים לשיפוץ המטבח, שחוב שתדעו ששיפוץ מטבח עם אנשי מקצוע מנוסים הוא המפתח להצלחה של הפרויקט הזה. יש לא מעט אנשי מקצוע בתחום השיפוצים בחוץ, לא כולם מקצועיים ובטח שלא כולם אמינים. לכן, לפני שאתם בוחרים את קבלן השיפוצים קראו את כל חוות הדעת והביקורות של הלקוחות עליו.

המטרה שלכם היא לבחור את קבלן השיפוצים שעליו אתם יכולים לסמוך בעיניים עצומות, כזה שיעמוד בזמנים שהבטיח לכם, יבצע את העבודה על הצד הכי מקצועי ויגבה בגינה מחיר הוגן. לכו לראות עבודות קודמות של קבלן השיפוצים, אחרי הכל אתם חייבים להתחבר לסגנון העבודה שלו ולדרך שבה הוא עושה את הדברים. לא התחברתם? זה הזמן לחפש קבלן שיפוצים אחר.

הגדירו את מטרת השיפוץ

יש הבדל גדול מאד בין שיפוץ בקטנה של המטבח או שיפוץ כולל שלו. ההבדל המשמעותי ביותר בא לידי ביטוי כמובן בתקציב. אם לא תגדירו את מטרת השיפוץ אתם מהר מאד עלולים למצוא את עצמכם מתפזרים למקומות לא הכי טובים וכמובן לחריגה מהתקציב שלכם. מהר מאד תגלו ששיפוץ בקטנה לא מספיק לכם ואתם רוצים רק לשבור את הקיר הזה ורק לבנות אי עם שיש.

הגדירו את המטרות והגדירו תקציב ייעודי, אחרת אתם עלולים להיכנס להוצאות. אגב, תמיד מומלץ לקחת כמה הצעות מחיר ולהשוות בניהן. כך תוכלו לעשות משא ומתן בין השיפוצניקים וכמובן לקבל את הצעת המחיר הכי משתלמת עבורכם.

 

 

נצלו את החלל של המטבח

אם המטבח שלכם יחסית קטן ואתם כבר גם ככה נכנסים לשיפוץ, אנחנו ממליצים לכם לנצל את החלל של המטבח על מנת לחסוך מקום. זה אומר שאתם יכולים למשל להרחיב קיר ולהתקין עליו עוד ארונות מטבח לאחסון, זה אומר שאתם יכולים להתקין גם מדפים על מנת לנצל את הגובה של המטבח. תוכלו כמובן לשנות את המיקום של הכיור או אפילו לפתוח פתח לחלון בקיר, חלון שלא היה לכם לפני כן כמובן.

פתחו את המטבח לרווחה

במצב שבו המטבח קטן ויש לו דלת כניסה משלו, נוצרת תחושה של צפיפות וגם בזבוז של מקום קטן ולא מנוצל. לכן, אנחנו ממליצים לכם לשבור את הקיר שפונה לסלון ולכניסה לבית ולפתוח את המטבח. המטבח הוא העיניים של הבית וככל שהוא יהיה פתוח יותר, כך הבית שלכם ייראה יוקרתי יותר.

בצעו הנמכת תקרה לתאורה

אם כבר אתם משפצים, אנחנו ממליצים לכם ללכת עד הסוף ולבצע הנמכת גבס לתאורה. השיפוצניק שלכם יבנה שכבה נוספת לתקרה מגבס ובתוכה תוכלו להתקין ספוטים קעורים ונסתרים, זה מהמם. כל החיווט של התאורה הזו נמצא בתוך הגבס בצורה נסתרת מהעין ואתם תקבלו מראה של מטבח יוקרתי שלא תרצו להפסיק לשהות בו.

לסיכום

אם אתם רוצים לשדרג את המראה של המטבח שלכם כדאי לכם להשקיע בשיפוץ שלו וליישם את הטיפים שהבאנו במאמר זה. נצלו את החלל של המטבח והקפידו לבחור בעל מקצוע שהוא לא פחות ממומחה בתחום השיפוצים.

נגישות