מספרים הכול: עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי הוקמה בעקבות סיפור גבורה מעורר השראה

עמותת אחינועם אשר הוקמה בשנת 2018 מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית הצליחה ברבות השנים ליצור שינוי משמעותי. אולם, רבים אינם יודעים כי מאחורי הסיפור של הקמת העמותה עומד סיפור גבורה מעורר השראה של חייל אמיץ בשם רפי אדרעי ז"ל שנפל במלחמת יום העצמאות. כיצד הסיפור שלו השפיע על המייסדים שהם בני משפחתו המורחבת? להלן כל הפרטים.

סיפור גבורה מרגש ומעורר השראה

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל מלווה את בני משפחתו גם שנים ארוכות מאז נפילתו. למעשה, רפי אדרעי הוא חלק משושלת משפחתית מפוארת בת עשר דורות שנולדה וגדלה בעיר צפת, והתחנכה על ערכים של נתינה, סיוע ומתן של תמיכה לאחר. בגיל צעיר מאוד החל להשתלב במסגרות התנדבותיות ואף שימש כמדריך ראשי בתנועת הנוער העובד והלומד בעיר צפת. לפני קום המדינה ולאחר שהבריטים מסרו בנינים לערבים, החליט אדרעי לעבור מבית לבית עד שמצא את דגל ישראל, אותו תעלה על הגג תחת אש כבדה. מדובר בדוגמה מצוינת לרצון העז שלו לסייע ולתמוך בעם ישראל ובמקום בו נולד וגדל. לאחר גיוסו לצבא השתלב אדרעי בשורה של תפקידים עד שהפך למומחה לסליקה ואף שימש כמ"כ, אולם בפרוץ מלחמת העצמאות הוא עזב את העיר והצטרף לכוחות הלוחמים.

בשנת 1948 הוא נפל בקרב בעקבות הפגזה עזה של האויב המצרי, כתוצאה מקליע שחדר לעורפו. הוא היה בן 24 בלבד, והותיר משפחה כואבת שהחליטה שלא לתת לכאב להנחות אלא לראות בכך מנוע צמיחה. על כן, המשפחה גייסה מיליוני שקלים לטובת הקמה של בית יד לבנים כחלק מהוקרה של הגיבורים שנפלו במלחמה, ולצד זה הדור הממשיך הקים את עמותת אחינועם הפועלת מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, ונוקטת בשביל זה בפעולות רבות המתבצעות ביחד עם מתנדבים מכל רחבי הארץ.

 

 

עמותת אחינועם – ממשיכים את זכרו של רפי אדרעי ז"ל

את עמותת אחינועם הקימו האחים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי ששאבו השראה רבה מהסיפור של הדוד האהוב.  רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו מינפו את פעילות העמותה לטובת קידום של שורת תוכניות, כמו למשל שיפוץ ספריה בעיר צפת וכן קידום של חינוך מוזיקלי בעיר. בנוסף, העמותה מקדמת פרויקטים חברתיים כמו למשל חלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה למשפחות מעוטות יכולת, לצד תוכנית קידום אישי המתבצעת בעבור תלמידים המתגוררים בפריפריה. תוכנית זו היא תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה מגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים, כחלק ממעטפת שאותה מספקת העמותה באופן אישי בעבור כל משתתף. העשייה החברתית המתבצעת ללא כוונות רווח היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לעמותה בעלת השפעה עצומה על החברה הישראלית, כל זאת בענווה ובצניעות ועם שימת דגש על פעילות המתבצעת בהתנדבות, וללא כוונת רווח.

לסיכום

הסיפור של רפי אדרעי ז"ל ממשיך לפעום בלבבות של בני משפחתו. כמי שנולדו וגדלו בעיר ותחת הצל של סיפור משפחתי מרגש, החליטו בני המשפחה לקדם תהליכים שונים באמצעות תוכניות חברתיות, כחלק מיצירה של מענה המגיע לידי ביטוי בחיזוק הפריפריה וכן דאגה לדור העתיד של מדינת ישראל. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות הפעילויות ואף לקחת חלק בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את העשייה החברתית שהפכה לחלק משמעותי מאוד מהזהות של משפחת אדרעי, והמייסדים שרואים בפעילות של העמותה כמשימת חיים.

נגישות