ארונות מטבח, אי ושיש – איך נכון לעצב את החלל הכי מרכזי בבית?

המטבח הוא החלל המרכזי בכל בית, ולמעשה משמש לא רק לטובת בישול אלא גם אירוח. מאחר ולא מחליפים מטבח בכל שנה, צריך להקדיש זמן ומחשבה לתכנון ועיצוב אשר ישרת אתכם למשך שנים רבות. איך נכון לעצב את החלל הזה? אנחנו כאן עם מספר טיפים שבהם תוכלו להיעזר לטובת עיצוב מנצח של מטבח מרשים גם מבחינה פונקציונאלית וגם מבחינת העיצוב. מוכנים? בואו נתחיל!

תכנון באמצעות צוות מקצועי

על מנת לעצב את המטבח, צריך קודם כל לקבל הדרכה וסיוע מצד אנשי מקצוע המתמחים בתחום המטבחים. דרך פנייה לחברת מטבחי רגבה תוכלו לקבל ייעוץ וליווי המבוסס על הצרכים הנדרשים שלכם, כל זאת כחלק משירות הניתן על ידי החברה באופן פרטני ובהתאמה אישית. כיום חברות גדולות כמו רגבה משתמשות במגוון רחב של כלים אשר מאפשרים לכם להוביל לעיצוב ותכנון מוקפד בהתאם לגודל של החלל, ועל כן פנייה המתבצעת עוד בשלב התכנון הראשוני מהווה את הדרך הטובה ביותר להוביל לשרוט שיוביל בסופו של דבר גם לתכנון מושלם של המטבח.

ניצול החלל באמצעות פתרונות אחסון

מאחר ואתם שוהים במטבח זמן רב גם לטובת בישול אבל גם לטובת אירוח, חשוב לנצל את הגודל של החלל באופן מלא על ידי שילוב של ארונות מטבח וכן אי מרכזי, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מרחב שהוא גם פרקטי אבל גם מעוצב. במדריך הזה תמצאו טיפים נוספים לעיצוב מטבח מוצלח, כחלק מהבנה כי באמצעות מספר צעדים פשוטים הכוללים בין היתר התקנה של מקומות אחסון ניתן יהיה להוביל לניצול מלא שיגיע  לידי ביטוי גם בטווח הקצר וגם בטווח הרחוק.

 התאמה לסגנון העיצוב של הבית

אם מדובר במטבח פתוח אשר הוא חלק בלתי נפרד מהסלון, חשוב להקפיד על הלימה בין העיצוב הכללי של הבית לבין המטבח, וזאת מתוך מטרה ליצור זרימה. סגנונות העיצוב המבוקשים ביותר כוללים בין היתר עיצוב מודרני, עיצוב אקלקטי וכן עיצוב כפרי, כאשר ניתן גם לשלב בין מספר סגנונות בשביל להוביל ליצירה של מטבח אשר תואם את טעמכם האישי. כאן תמצאו השראות לעיצוב של מטבחים, כחלק מקבלת השראה שאותה ניתן יהיה לממש בסופו של דבר עם עיצוב מוגמר ויפהפייה בעיצוב מובחן או באמצעות שילוב של מספר סגנונות.

 

 

שילוב של גופי תאורה

חלק בלתי נפרד מעיצוב של המטבח כולל גם שילוב של גופי תאורה מעוצבים אשר נועדו גם ליצור חלל פונקציונאלי שישרת אתכם גם לאחר שהשמש יורדת אבל גם מתוך מטרה להאיר את החלל, ולהדגיש אלמנטים שונים כמו למשל  או את האי המרכזי הממוקם במרכז המטבח. שימו לב כי גופי התאורה צריכים להתכתב עם קונספט העיצוב הנבחר, כאשר מעבר לגופי התאורה מומלץ גם לשים דגש על שילוב של אור טבעי הנכנס דרך החלונות ובהתאם לכך משפיע על היכולת שלכם להישאר במשך זמן רב במטבח, ברמת נוחות מקסימלית לבישול כמו גם לאירוח.

שימוש בחומרי גלם איכותיים

בכל הקשור לעיצוב ותכנון של  מטבחים, צריך לשים דגש משמעותי על בחירה בחומרי גלם עמידים וחזקים בפני קור, חום כמו גם שימוש בתבלינים וחומרי גלם שונים. צריך לבחור בחומרים עמידים  וחזקים שיאפשרו לכם לבצע את כלל הפעולות הנדרשות כמו בישול, אפייה ועוד באופן שאינו פוגע או משפיע על המראה של המטבח. ובשל כך השקיעו יותר בחומרי גלם איכותיים לטווח הרחוק כמו למשל שיש עשוי גרניט פורצלן, כחלק מעיצוב ותכנון מדויקים המשמשים אתכם למשך שנים רבות, וללא צורך בהחלפה של המטבח בעקבות בלאי.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, גם אתם תוכלו לעצב את המטבח שלכם בטוב טעם ועם שימת דגש על התאמה מדויקת לצרכים הנדרשים. הליווי המקצועי אותו אתם יכולים לקבל דרך נציגי השירות של מטבחי רגבה מהווה הזדמנות מעולה לתכנון אשר לוקח בחשבון את הצרכים הנדרשים, כחלק מיצירה של מטבח מעוצב ופונקציונלי שיגרוף מחמאות ואף ישתלב בצורה מושלמת עם העיצוב הכללי של הבית.

נגישות