מתכננים שיפוץ? כך לוח השנה יעזור לכם להימנע מבלת"מים

החלטתם לשפץ את הבית? ובכן, רגע לפני שאתם מתחילים לאתר בעלי מקצוע ולתכנן את השיפוץ, חשוב מאוד לבחון את לוחות הזמנים בהתאם ללוח השנה כמו גם מזג האוויר, כל זאת מתוך מטרה להימנע מבעיות שעלולות להיווצר בעקבות חופשים או מועדים שבהם אנשי המקצוע אינם עובדים ובהתאם לכך מעכבים באופן משמעותי את ביצוע הפרויקט. חשוב להבין כי כל עיכוב ולו הקטן ביותר בזמנים עשוי להוביל להוצאה כספית משמעותית אשר תגרום ליציאה ממסגרת התקציב, ועל כן באמצעות הדגשים אותם נציג לכם בסקירה הזו, גם אתם תוכלו לעבור את תהליך השיפוץ בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו מראש ועם התחשבות במועדים מיוחדים.

לוח השנה – חלק בלתי נפרד מתכנון שיפוץ

בין אם מדובר בשיפוץ נרחב של כל הבית או בחדר אחד בלבד, אתם צריכים לקחת בחשבון כי לוח השנה משפיע באופן משמעותי על היכולת להימנע מאירועים בלתי צפויים אשר יעכבו באופן משמעותי את השלמת הפרויקט. התרשמות בלוח השנה באמצעות אתר כיפה מהווה דרך מצוינת בעבורכם לדעת מראש מתי מתקיימים ערבי החג כמו גם החגים, כאשר צריך להבין כי בתקופת החגים (בייחוד חגי תשרי כמו גם פסח) עובדים רבים יוצאים לחופשות, כולל בתחום השיפוץ – החל מנגרים ועד קבלן השיפוצים. על כן, תכנון של השיפוץ המבוסס על היכרות עם המועדים המיוחדים של ערבי חג, אסרו חג ועוד יאפשר לכם לבנות לו"ז שיפוצים בתיאום מלא עם אנשי המקצוע, כמו גם הספקים, לחלוקה נכונה של ימי העבודה.

שימו לב כי שימוש בלוח השנה לטובת קביעת לוחות הזמנים רלוונטי לא רק בעבור ערבי החג והחופשים אלא גם בעקבות כניסת השבת. על פי חוק, שיפוצים אפשר לבצע בימי חג בין השעות 07:00-17:00, כאשר לרוב מסיימים את הליך העבודות עוד לפני כניסת השבת. על כן, חשוב לקחת בחשבון גם את האלמנט הזה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך אשר לוקח בחשבון את האילוצים של כניסת החג, כמו גם בעיות שעלולות להיווצר בעקבות חוסר תשומת לב שיעלה לכם ביוקר. נוסף לכך, קחו בחשבון כי גם מזג האוויר הוא אלמנט שמשפיע על השיפוץ, מאחר ואת חלק מהעבודות לא ניתן לבצע כשיורד גשם או כשמזג האוויר סוער. על כן, היעזרו באפליקציה של מזג האוויר ותכננו את השיפוץ בהתאם לכך, מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי בהתחשבות גם בחגים ובכניסת השבת וגם בתחזית.

 

 

מתכננים לשפץ את הבית? כך תעשו זאת בצורה נכונה

החלטה לגבי תהליך של שיפוץ הבית מהווה החלטה משמעותית שאותה צריך לקחת בכובד ראש, בייחוד על רקע הוצאה כספית לא מבוטלת שעשויה להתרחש גם כאשר משפצים חדר קטן ובוודאי כאשר מדובר בדירה או בית. כפי שאתם בוודאי יודעים, מה שמתחיל בתור שיפוץ עשוי להוביל לתהליך ארוך ומייגע, בייחוד על רקע חילוקי דעות עם בעלי מקצוע או עיכוב בהגעה של ציוד. כאן תמצאו 20 טיפים מעולים לשיפוץ הבית, כל זאת מתוך מטרה לעשות את זה נכון ובכך להוביל להשלמת הפרויקט בזמן.

לסיכום

שיפוץ בית מחייב בחינה מדוקדקת של לוח השנה כמו גם מזג האוויר, מתוך מטרה לתכנן לו"ז מוקפד שלוקח בחשבון את המועדים המיוחדים כמו חגים וערבי חג, לצאת זמני כניסת השבת. בנוסף, התעדכנות במזג האוויר תאפשר לכם לנהל את מערך השיפוץ באופן יעיל, ובהתאם לכך להשלים אותו גם בזמן, וללא עיכובים מיותרים, עד לקבלת המפתח.

נגישות