מאמדוקס ועד לפייסבוק: חברות הענק משקיעות במשרדים מפוארים שלא תרצו ללכת מהם הביתה

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה אשר הפכה את ענף ההייטק למבוקש במיוחד, וזאת בשל הקמה של משרדים חדשים אשר מציעים לעובדים סביבת עבודה חדשנית המבוססת על עבודה במשרדים מעוצבים ומפוארים. הסיבה להשקעה הרבה נובעת מתוך הבנה כי סביבת העבודה היא חלק בלתי נפרד מיצירה של מענה לצרכים של העובדים לצד יצירת בולטות שתמשוך את העובדים הפוטנציאליים, כחלק מתחרות בריאה. מי הן החברות שהצליחו להוביל ליצירה של משרדים מפוארים שמהם לא תרצו לצאת הביתה? להלן סקירה בנושא.

חברת אמדוקס

חברת אמדוקס היא אחת מהחברות הוותיקות במשק הישראלי, והיא מעסיקה למעלה מ-5,000 עובדים. החברה השקיעה רבות בהקמה של משרדים חדשים לרשות העובדים, בעיר רעננה. מדובר בשטח בנוי בהיקף של 43 דונם והוא כולל חדרי ישיבות, מתחם עבודה משותף לצד משרדים פרטיים. בנוסף, יש חצר ענקית לרשות העובדים לצד בית קפה ומסעדה הפועלים ברוב שעות היום, חדר כושר וכן חדרי מנוחה העומדים לרשות העובדים. החברה מגייסת עובדים שייהנו מכל הטוב שיש לה להציע ולמעשה מצליחה לבסס את שמה מזה שנים רבות כחברה מובילה בתחום התוכנה, לא מעט בזכות ההשקעה בהקמה של משרדים מעוצבים כמו גם נגישים מבחינת תחבורה.

חברת מאנדיי

חברת מאנדיי הקימה משרדים בלב העיר תל אביב, כאשר שימת הדגש בתכנון הוא על סביבת עבודה מפרה המבוססת על תקשורת שוטפת בין כל העובדים. חלל האופן ספייס הוא חלל עצום אשר משלב בין יכולת לעבוד באופן אישי או קבוצתי, לצד חדרי ישיבות חצי שקופים. בנוסף, החברה התקינה תאי טלפון שבהם ניתן לקיים שיחות פרטיות והיא מציעה לרשות העובדים גם אזור מפגש הכולל ספות כמו גם כורסאות שבהם ניתן לארח אורחים בסטייל. כאן תוכלו לקרוא מידע מפורט אודות תהליך ההקמה של מי שהתחילה בתור סטארטאפ וכעת צמחה לממדי ענק שהפכו אותה לאחת מהחברות המובילות במשק.

 

 

חברת פייסבוק

חברת פייסבוק שכרה שלוש קומות של משרדים במגדל רוטשילד היוקרתי. המשרדים מעוצבים בסגנון מודרני-אקלקטי וכוללים בין היתר חדרי ישיבות גדולות, מתחם עבודה משותף לצד הפרדה בין משרדים כמו גם חדר משחקים, חדר רביצה כמו גם חדר כושר מאובזר. בנוסף, במשרדים תמצאו בר שייקים לצד נקודת תצפית עוצרת נשימה אל עבר העיר, מה שהופך את המשרדים של החברה ליוקרתיים ומבוקשים מאוד, כאשר בשנים האחרונות משקיעה פייסבוק גם ביצירה של ערך מוסף בדמות של הרצאות לעובדים לצד ימי כיף המתקיימים בתוך המשרדים הממוקמים בפריים לוקיישן.

חברת מיקרוסופט

מזה שנים רבות שחברת מיקרוספט משקיעה בהקמה של מתחם ענק בעיר פתח תקווה המתמקד בתחום פיתוח התוכנה. מדובר במשרדים אשר תוכננו ועוצבו על ידי אדריכלים בעלי שם, כאשר שימת הדגש בתהליך העיצוב היה על רווחת העובד – החל מחדרי משחקים ועד חדר שבו ניתן לשהות בנוחות, חדרים המיועדים לתרגול של מדיטציה ועוד. למשרדים יש קרבה משמעותית למוקדי תחבורה מרכזיים ובהם מועסקים אלפי עובדים, כאשר היקף הגיוס ממשיך במלוא המרץ, כחלק מאיוש של משרות רבות.

לסיכום

ההשקעה בעיצוב של משרדים לרשות העובדים מהווה הצצה לתחרות העזה המתנהלת בתוך ענף ההייטק. כשלוקחים בחשבון את היקפי הגיוס הגדולים כמו גם את הצורך בטאלנטים, אין ספק כי השקעה בתחום הזה היא בעלת השפעה ארוכת טווח גם על רווחת העובדים אבל גם על היכולת ליצור מיתוג מעסיק, במציאות של היקפי גיוס גדולים מצד החברות הגדולות והמצליחות בענף.

נגישות