שולחנות וכסאות בר מעץ, תאורה חמה ואקססוריז: איך נעצב סלון בסגנון כפרי?

אחד מסגנונות העיצוב האהובים והבולטים ביותר בעולם עיצוב הפנים הוא כמובן עיצוב בסגנון כפרי. מדובר בסגנון עיצוב אשר מאופיין בצבעים חמימים, חומרי גלם טבעיים לצד עיצוב שהוא פחות פורמלי אלא יותר מושפע מהטבע והחוץ, כחלק מיצירה של אינטימיות. אם גם אתם רוצים לעצב את הסלון בסגנון כפרי ולא יודעים מאיפה להתחיל, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם את חמשת האלמנטים שיסייעו לכם להוביל ליצירה של עיצוב מוצלח, בסגנון אהוב ועל זמני.

בחירה של ריהוט בסגנון כפרי

השלב הראשון בתהליך העיצוב הוא כמובן החלפה של הריהוט הקיים ברהיטים חדשים, בסגנון כפרי. רכישה של כסאות בר מעץ מעוצבים (חומר גלם המזוהה עם סגנון העיצוב הזה) לצד שולחן בר המעוצב בגוונים בהירים מהווה דרך מצוינת לעצב את הבית בשיא הסטייל, כאשר כיום ניתן לבצע רכישה של פריטי ריהוט כמו למשל כסאות בעלות כספית אטרקטיבית ועם משלוח מהיר עד הבית, כל זאת באמצעות האתר united seats המציע מגוון רחב של פריטי ריהוט בסגנון העיצוב הזה, כחלק מיצירה של מענה המגיע לידי ביטוי גם במסגרת אסתטיקה אבל גם בשילוב של חומרי גלם איכותיים שיהפכו את הסלון שלכם למקום מפלט מעוצב, מזמין וכפרי.

שילוב של אקססוריז

דרך מצוינת לעצב את הבית בסגנון הזה ומבלי להוציא אלפי שקלים יכול להתבצע באמצעות רכישה של אקססוריז כמו למשל פופים, כריות נוי ותמונות דקורטיביות דרך חנויות הסטוק. מדובר בהזדמנות מעולה ליצור עומק בחלל וכן טקסטורה  מעניינת מבחינת הצבעים, בעלות כספית נמוכה בעלות של עשרות שקלים בודדים בלבד. בשביל למקד את עצמכם מומלץ לשוטט בעמודים של מובילי דעת קהל בתחום עיצוב הפנים, כחלק מקבלת החלטות שיניבו לכם בסופו של  דבר את היכולת לעצב את הסלון בסגנון כפרי מרשים.

 

 

צביעת הקירות

לצביעה של הקירות בצבעים רגועים וגוונים הוא בעל משמעות מבחינת היכולת לעצב את הסלון בסגנון הזה. מאחר וסגנון עיצוב זה מזוהה עם גוונים בהירים כמו למשל שמנת, בז', אפור בהיר לצד גוונים של ירוק, רצוי להיעזר במניפת צבעים וכן לבחון את הגוון על הקיר בהתאם לתאורה הטבעית, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מרחב מעוצב אשר משדר נינוחות וחמימות באזור מרכזי כמו הסלון.

התקנה של גופי תאורה

בהמשך לסעיף הקודם, לתאורה של הסלון יש משמעות גדולה מבחינת היכולת להוציא לפועל את העיצוב, הן בשהייה המתרחשת בשעות היום בסלון וכמובן בשעות הלילה. על כן, התקנה של גופי תאורה מעוצבים הכוללים אלמנטים המזוהים עם סגנון כפרי כמו למשל גוף תאורה עשוי למשל עץ ומתכת או מנורה עשויה קש תאפשר לכם לעצב את הסלון באופן יעיל ועם שימת דגש על ניצול של תאורה, כחלק מיצירה של חלל מעוצב ומזמין.

פריטי טקסטיל

על מנת ליצור מראה חמים ונעים, אפשר ואף רצוי לשלב בסלון פריטי טקסטיל אשר מעניקים חמימות, כמו למשל שטיח מרכזי גדול בגוונים בהירים. ברחבי הרשת אפשר למצוא מגוון רחב של פריטי טקסטיל בסגנון כפרי ובוהו שיק, כחלק מהבנה כי מתן של עומק לסלון באמצעות פריטי טקסטיל הוא פתרון אידיאלי לעיצוב מרשים, במינימום מאמץ.

לסיכום

העיצוב הכפרי נחשב לעיצוב מועדף על הקהל הישראלי, וזאת בשל החמימות כמו גם הקלילות של עיצוב סלון בסגנון הזה. יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן מהווה הזדמנות ליצירה של עיצוב מוצלח המשרת את הצרכים שלכם, בהתאם לשילוב של פריטי ריהוט, צבע, אקססוריז וכן גופי  תאורה מעוצבים.

נגישות