למה חברות נדלן גדולות צריכות מערכת ERP של תפנית?

התשובה לאתגרי ניהול חברת נדל"ן עשויה להיות מורכבת, זאת מהיבטים רבים ובוודאי בכל הנוגע למחשוב. תשובה אחת מצוינת לאתגרים אלה, מספק השימוש במערכות מסוג ERP. ואכן, אלה הן מערכות מחשוב וותיקות, אשר רואים בשימוש בעסקים מסוגים רבים. כיצד כיוון זה מתחבר באופן ספציפי לעולם הנדל"ן? מה זו תפנית? ומה היא מציעה במיוחד עבור חברות כאלה? לפניכם סקירה קצרה.

מה נותנת מערכת ERP?

מערכת מסוג Enterprise Resource Planning היא מערכת לניהול ריכוזי של פעילויות העסק. בהקשר חברות נדל"ן, היא מסייעת לנהל את עיקר הפעילויות והמידע, כפי שנפרט ונדגים בהמשך. באמצעות מערכת erp ניתן להשיג ייעול משמעותי לרוחב פעילויות העסק ופישוט תהליכים. ההנהלה מקבלת בכל זמן נתון תמונת מצב עדכנית ומדויקת במיוחד של המתרחש. תודות לכך, ניתן גם לקבל החלטות באופן משופר. זו היא מערכת רבת יתרונות, אשר עסקים רבים פונים אליה לשם ייעול ועמידה באתגרי הפעילות השוטפת הכבדים.

ומה מיוחד בתפנית?

עם זאת, גם מערכות ERP אינן מושלמות. בין השאר, הן מציבות את האתגר הלא פשוט, של התאמת המערכת עבור המגזר שבו אתם פועלים. כלומר, ERP היא לרוב מערכת גנרית, אשר מתאימה לכולם אבל "לא מתאימה לאף אחד" באמת. במקום לבצע התאמות מסורבלות וממושכות עבורה, יש חלופה פשוטה יותר – מערכת ה-ERP תפנית של מטריקס. מערכת זו מותאמת מראש למגזרים שונים, כולל חברות נדל"ן. היא מהווה בכך פתרון ייחודי וייעודי עבור כל מגזר שאליו היא מותאמת. למעשה, במגזרים אלה תפנית מציגה פתרון אשר ניתן לתאר כ"בסט אוף בריד" מסוגו. מחד, תפנית מותאמת באופן מיוחד עבור גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב. מאידך, היא מספקת מענה ייעודי מיוחד כזה גם עבור מגזרים נוספים, כולל יבואני רכב, ליסינג והשכרה, חברות בתחום האשראי החוץ בנקאי, מרכזים רפואיים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, בתי דיור מוגן, חברות בתחום הקמעונאות, בתחום היבוא ושיווק מוצרי הצריכה, מרכזים לוגיסטיים, חברות שירותים וכםן עסקים בתחום מוצרי הגמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה). חשוב לציין, כי תפנית היא מערכת ERP עבור עסקים גדולים בלבד.

מוצר איכותי מיצרן בולט

לאור ההיקף של מערכת כזו וחשיבותה העסקית, ברור כי יש חשיבות מכרעת גם לגורם שעומד מאחריה. במקרה זה, מדובר על חברת טכנולוגיה וותיקה ובולטת מאוד בישראל – חברת מטריקס. מטריקס עוסקת בפיתוח מתמשך של תפנית, במשך כשני עשורים. במהלכם, המערכת שופרה והתרחבה, בהמשך לידע שצברה מטריקס בתחום ה-ERP ולהתעמקות בדרישות הספציפיות, שיש לשוק המקומי בנושא זה.

 

 

כמה יכולות להמחשה

לתפנית יכולות שימושיות רבות, אשר באות לידי ביטוי בין השאר במודולים הבאים:

  • מודול ניהול פרויקטים – מודול אשר מאפשר לנהל פרויקטי נדל"ן יזמיים ומגוון פרויקטי בניה. המודול מאפשר בין השאר ניהול תכנון פרויקט, ניהול מכרזים, ניהול הנדסי, ניהול חוזים וניהול התחשבנויות.
  • מודול ניהול מכירות – מודול עבור ניהול המחירונים והיסטוריית השינויים בהם, ניהול האינטראקציה עם לקוחות שמתעניינים בשירותי העסק, ניהול פעילויות רכישה, חוזים ועמלות.
  • מודול ניהול ערבויות – ניהול ערבויות, כולל ערבות בנקאית, בדק או שטר חוב. ביצוע פעולות כגון הארכת ערבויות, ביטול ערבויות, קישור ערבויות לחוזים ועוד.
  • מודול שירות ואחזקה – מאפשר לנהל באופן מרוכז ומתקדם, את כל הקשור לשירות לקוחות, אחזקה מונעת למבנים והסכמי שירות. כולל טיפול בקריאות שירות וטכנאים וקבלת דיווחים מהשטח באמצעות אפליקציה.

לסיכום

כפי שראיתם, למערכת תפנית יש יתרונות רבים, אשר בוודאי עשויים לסייע לחברות בתחום הנדל"ן. לכן, ההמלצה המעשית היא, לכל הפחות להכיר מערכת זו. אידיאלית, כדאי כמובן לנסות אותה.

נגישות